Milák Kristóf a 200 méteres pillangóúszás olimpiai bajnoka szombat reggel 49.68-as idővel Európa-csúcsot úszott, és ezüstérmet nyert a tokiói olimpián a 100 méteres versenyszámban. A futamot az amerikai Caeleb Dressel nyerte, aki 49.45-ös, világrekordot jelentő idővel ért célba, ezzel megnyerte harmadik aranyérmét a tokiói olimpián.

Az előfutamban Milák 50.62 másodperces idejénél csak a világcsúcstartó Dressel volt gyorsabb, ő 50.39 másodperces olimpiai rekordot úszott. A középfutamban aztán mindkét klasszis „halálos iramba” kapcsolt. Milák 50.31-es olimpiai csúccsal megnyerte a futamát. Milák elképesztő rekordja azonban csak néhány percig élt, ugyanis a következő középfutamban Dressel 49.71-et úszott, ezzel övé lett az új olimpiai rekord, és a legjobb idővel jutott be a fináléba.

Az amerikai úszó hazai pályán érezhette magát, ugyanis az amerikai csapat egy 30 fős szurkolótáborral képviseltette magát, akik teli torokból bíztatták Dresselt. A 24 éves amerikai remekül rajtolt, miután feljött a vízből már legalább fél testhossz előnye volt. Miláknak azonban nem sikerült felépítenie a futam elejét, így a forduláskor 65 század volt a hátránya Dressel mögött. A második ötven méteren jött az elképesztő Milák-hajrá, aminek 49.68-as Európa-csúcs lett a vége, de az amerikai sem fogyott el a végére, így Dressel 49.45-as világrekord-idővel ért célba, ezzel megnyerte harmadik aranyérmét a tokiói olimpián.

Milák a magyar csapat hatodik érmét, közte a második ezüstöt szerezte a tokiói játékokon.

Megkönnyebbültem, hogy végre célba értem, és végre vége. Büszke vagyok magamra és az ellenfeleimre, hogy ilyen jót tudtunk versenyezni. Kihoztuk egymásból a legjobbat” – értékelt elégedetten Milák Kristóf, aki megúszta az Európa-csúcsot, így Dresselnek világrekordra volt szüksége az aranyéremhez. „Ez reális. Ennél többet nem tudtam volna belőle kihozni. Ez az egész időeredmény azt jelenti, hogy Dressel kicsit megijedt, én meg jól megkergettem. Kihoztuk egymásból a legjobbat.”

Forrás és kiemelt kép: origo.hu