Második bajnoki címét szerezte meg a Pennsylvania Egyetem transznemű diákja, Lia Thomas. A nemváltó sportoló szombaton 200 méteres gyorsúszásban állított fel rekordot az Ivy League úszó- és műugró bajnokságán.

Lia Thomas 1 perc 43,12 másodperces idővel nyerte meg a prominens egyetemek között zajló versenyt, közel 3 másodperccel úszott gyorsabban, mint a harvardi Samantha Sheldon (1:45,82). A Crimson egyetem versenyzője, Molly Hamlin ért be a harmadik helyre 1:47.33 perces idővel.

Thomas ideje megdöntötte az Ivy Leauge bajnokság rekordját (1:43.78), amelyet még a harvardi Miki Dahlke állított fel 2020-ban. Dahlke tartotta a korábbi medencerekordot is, amit 2018-ban állított fel 1:45.00-ás idővel.

A 200 méteres gyorsúszás szám megnyerésével Thomas lett az első úszó a 2022-es Ivy-bajnokságon, aki két egyéni versenyt is megnyert. Két nappal korábban a transznemű úszó az 500 méteres gyors versenyén is medencecsúcsot úszott (4:37.32), ami után szintén aranyéremmel távozhatott.

Az ezen a versenyen úszott eredmények, jócskán elmaradnak a biológiai férfi eddigi csúcsaitól, ugyanis a decemberben, az Ohioban rendezett Zippy Invitational versenyen Thomas a 200 (1:41.93) és az 500 (4:34.06) gyorsúszásban is az ország legjobb idejét érte el, amivel kvalifikálta magát a márciusi atlantai NCAA-bajnokságra (Nemzeti Kollégiumi Atlétikai Szövetség).

A 22 éves Lia Thomas három éven keresztül, 2019. november 16-ig a Pennsylvaniai Egyetem férficsapatának versenyzője volt Will Thomas néven, majd coming outja után átkerült a női úszókhoz és sorra döntötte meg a rekordokat.

A transzúszónő botránya azután emelkedett ki a genderideológia széles körű terjedését illusztráló napi híradásokból és váltott ki országos felháborodást, hogy a Twitteren megjelent egy videófelvétel, amelyen a férfiizomzatú Thomas alaposan leiskolázza a női mezőnyt: 1500 méter gyorson abszolút rekordot döntött elképesztő különbséggel, 38 másodperc előnnyel nyert a második helyen végző biológiai nő előtt.

Forrás: Hirado.hu

Címlapkép: facebook.com