Márton Fucsovics, najwyżej sklasyfikowany węgierski tenisista płci męskiej, rewelacyjnie występuje na turnieju na kortach trawiastych w Niemczech.

Márton Fucsovics pokonał także ósmego na świecie Taylora Fritza w Stuttgarcie, dzięki czemu może rywalizować w półfinale, w którym jego przeciwniczką będzie Frances Tiafoe.

86. sklasyfikowany w światowym rankingu zawodnik, który swoją karierę zaczynał w eliminacjach, pokonał w pierwszej rundzie Kanadyjczyka Denisa Shapovalova (29.) z ustalonego deficytu, aw 1/8 finału pokonał Chińczyka Wu Ji-pinga (64. ) w trzech meczach.

W piątkowym ćwierćfinale 31-letni Márton Fucsovics zmierzył się z drugim w rankingu organizatorów Fritzem, z którym w tym roku spotkał się już dwukrotnie. Amerykański rywal wygrał dwa mecze na twardym korcie w marcu w Indian Wells i trzy mecze na glinie w Monachium w kwietniu.

Zawodnik Nyíregyháza świetnie rozpoczął mecz na trawie, gdyż zdołał przełamać pierwszy serwis słynącego z mocnych serwów rywala i przez cały czas utrzymywał przewagę, obejmując prowadzenie 41 minut.

W drugim secie Fritz znacznie poprawił skuteczność swojej gry za własnym serwisem, ale Fucsovics dotrzymał kroku i po sparowaniu break pointa na 3:4, wykorzystał swoją szansę na odbiór dwa gemy później – w sumie był to jego piąty – i w najlepszym momencie odzyskał przewagę do przerwy. Zawodnik reprezentacji Węgier w Pucharze Davisa zaczął wtedy od 0:30, ale odwrócił się i wykorzystał swój czwarty meczowy punkt i już po 1 godzinie i 41 minutach mógł świętować awans.

Márton Fucsovics – Taylor Fritz (Amerykanin, 2. miejsce) 6:4, 7:5

Fucsovics ostatnio dotarł do pierwszej czwórki w turnieju ATP podczas turnieju na twardym korcie w Rotterdamie w 2021 roku, gdzie doszedł aż do finału. Węgierska ćwierćfinalistka Wimbledonu z 2021 roku po raz pierwszy może rozegrać półfinał na trawie.

W sobotniej kontynuacji Fucsovics zmierzy się z inną Amerykanką, trzecią w rankingu Frances Tiafoe (12. miejsce).