Reprezentacja Węgier w piłce nożnej, która przygotowuje się do letnich mistrzostw Europy, pokonała we wtorek w towarzyskim meczu na Puskás Arenie przyjezdną drużynę Kosowa 2:0.

W pierwszym spotkaniu obu drużyn Dominik Szoboszlai po strzale z odbicia objął prowadzenie w 58. minucie, a Zsolt Nagy ustalił wynik w 86. minucie. Marco Rossi w osobie wchodzącego na boisko z ławki Attyli Mocsiego zainaugurował nowy zespół, który swoim 61. meczem wyprzedził Kálmána Mészöly'ego i zajął trzecie miejsce w rankingu kapitanów federacji.

Węgrzy są niepokonani od 14 meczów, ostatnią tak długą passę legendarna Złota Drużyna miała po porażce w finale Pucharu Świata w Bernie w 1954 roku. Puskás nie znalazł zwycięzcy w 18 meczach.

Reprezentacja narodowa następnym razem zagra jako gość Irlandczyków na stadionie Aviva w Dublinie 4 czerwca, w ramach bezpośrednich przygotowań do Mistrzostw Europy.

Zdjęcie na okładce: Zsolt Nagy (b2) świętuje zdobycie gola wraz z kolegami z drużyny podczas towarzyskiego meczu piłki nożnej pomiędzy Węgrami a Kosowem w Puskás Arena, 26 marca 2024 r.