Gracz ma złamaną kość policzkową, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Reprezentacja Węgier w piłce nożnej pod wieloma względami przezwyciężyła dramatyczny mecz, który w niedzielny wieczór w ostatnim meczu grupowym Mistrzostw Europy pokonała Szkocję 1:0 po bramce zdobytej w dziesiątej minucie dogrywki.

Kontuzja Barnabása Vargi wywołała wielki alarm na stadionie w Stuttgarcie, podczas leczenia był przykryty plandeką.

Niesamowite zwycięstwo w 100. minucie!

W chwili uderzenia wiadomo było tylko tyle, że był przytomny i został zabrany do szpitala.

Na konferencji prasowej po meczu Roland Sallai i Marco Rossi ujawnili nowe informacje na temat stanu Barnabása Vargi.

- Strasznie było widzieć Barniego w takim stanie, ale na szczęście jest już dużo lepiej, prawdopodobnie czeka go drobna operacja, ale jego stan jest stabilny, naciskamy, żeby jak najszybciej znów był z nami

- powiedział Roland Sallai, który został wybrany najlepszym zawodnikiem w wygranym 1:0 meczu ze Szkotami, o stanie Barnabása Vargi, który doznał przerażającej kontuzji. – Walczyliśmy o niego do końca, chcieliśmy wygrać, gdzieś ten sukces jest także dla niego.

Marco Rossi wypowiadał się także na temat stanu napastnika Fradiego:

Nie wiem, czy zderzył się z bramkarzem czy kimkolwiek innym, to była myląca sytuacja. Dlatego VAR był na miejscu, aby zbadać karę. Wydawało się, że Barnabás nie jest przytomny, wszyscy martwią się o niego, o jego stan. Lekarze wchodzili na boisko dość powoli, być może nie zdawali sobie sprawy z powagi sytuacji.

Można jednak powiedzieć, że nie zagraża mu już niebezpieczeństwo. Będzie operowany, bo ma złamaną kość policzkową, ale wszystko z nim w porządku i to jest najważniejsze.”

Rossi zdradził także, że jeśli reprezentacja Węgier w zależności od wyników pozostałych grup awansuje do 1/8 finału, Varga nie będzie już częścią kadry.

naród węgierski

Zdjęcie na okładce: Barnabás Varga (b), Willi Orbán (j) i Scott McKenna ze Szkocji zagrali w trzeciej i ostatniej rundzie Grupy A Mistrzostw Europy w piłce nożnej w meczu Szkocji z Węgrami na stadionie MHP Arena w Stuttgarcie
Źródło: MTI/ Tibora Illyésa