Węgierska reprezentacja zakończyła złotym medalem Mistrzostwa Europy w pływaniu na wodach otwartych w Wiedniu w swojej grupie wiekowej, które okazały się najlepsze w sztafecie w kategorii 14-16 lat.

Jak podaje strona internetowa konkursu, w niedzielę kwartet w składzie Nagy Napsugár, Anna Bartalos, Márton Huszti i Máté Kárpáti pewnie zdobył tytuł mistrza kontynentu z przewagą prawie 49 sekund nad niemieckim kwartetem.

W piątek w dniu otwarcia sztafety bez wyjątku zdobyły indywidualne srebrne medale Europy w swoich kategoriach wiekowych: Bartalos i Huszti zajęli drugie miejsce w biegu na 5 kilometrów w kategorii 14-15 lat, a Nagy i Kárpáti dobiegli do mety drugie miejsce na dystansie 7,5 km w kategorii 16-17-latków.

W niedzielę zorganizowano także sztafetę juniorów w wieku 17-19 lat, w której czwarty kwartet zajął węgierski kwartet – Nett Vivien, Glenda Abonyi-Tóth, Dániel Poteczin i Hunor Kovács-Seres urodzeni w 2006 roku.

Wyróżnione zdjęcie: Węgierskie Stowarzyszenie Pływackie – węgierska drużyna pływacka