Reprezentacja Węgier w piłce ręcznej kobiet dotarła do ćwierćfinału igrzysk olimpijskich w Paryżu po pokonaniu Hiszpanii 27:24 w czwartej rundzie fazy grupowej.

Zespół kapitana reprezentacji Władimira Gołowina na początku meczu nie odnalazł rytmu, ale przy trzybramkowym deficycie po przerwie odnalazł się i odwrócił sytuację.

Prowadził także czterema bramkami i do przerwy utrzymał dwupunktową przewagę. W 38. minucie był już wynik 20-15 i choć Hiszpanie się przełamali, to węgierska drużyna wyszła na prowadzenie w pierwszej połowie.

Tydzień temu Węgrzy przegrali 31:28 z obrońcą tytułu, gospodarzami i mistrzem świata Francją, w niedzielę wygrali 25:24 z Brazylią, we wtorek zremisowali z Angolą 31:31, a w sobotę zamkną fazę grupową z Holendrami .

Do ćwierćfinału awansują cztery pierwsze miejsca.

Zdjęcie na okładce: Petra Vámos wystąpiła w grupie B turnieju piłki ręcznej kobiet Letnich Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024 w meczu Hiszpania – Węgry
Źródło: MTI/Zsolt Czeglédi