Strzelniczka sportowa Veronika Major zdobyła brązowy medal w biegu z pistoletu sportowego na 25 metrów kobiet na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu po zakwalifikowaniu się na pierwszym miejscu w piątkowych zawodach eliminacyjnych do sobotniego finału, w którym zajęła trzecie miejsce.

Strzelec sportowy z Keszthely w piątkowych zawodach podstawowych dotarł do finału na pierwszym miejscu na olimpijskim poziomie, a następnie w sobotnim finale ponownie spisał się fantastycznie i zajął trzecie miejsce z 31 punktami.

Chateauroux, 3 sierpnia 2024 r. Trzecie miejsce Major Weronika po finale zawodów pistoletu sportowego kobiet na Letnich Igrzyskach Olimpijskich Paryż 2024 na strzelnicy w Chateauroux w dniu 3 sierpnia 2024 r. MTI/Zsolt Czeglédi

Złoty medal zdobył Jang Jin z Korei Południowej, a drugie miejsce w barwach gospodarzy zajął Camille Jędrzejewski z Francji.

Major Veronika zdobyła medal olimpijski jako węgierska strzelczyni sportowa po dwudziestu latach, po tym jak Diána Igaly (skeet) zdobyła złoto w Atenach.

Węgierska reprezentacja olimpijska ma obecnie w Paryżu sześć medali: Hubert Kós zwyciężył na 200 m stylem grzbietowym mężczyzn, zwyciężyła drużyna pojedynków mężczyzn, drużyna szabli mężczyzn, a Kristóf Milák zdobył srebro na 200 m stylem motylkowym mężczyzn, a Eszter Muhari została zwyciężczynią kobiet pojedynki w konkursie indywidualnym w ostatnią sobotę III.