Tym razem Petra Luterán znakomicie spisał się w skoku w dal, zawodniczka zdobyła w Paryżu dziewiąty medal węgierskiej delegacji.

Petra Luterán zdobyła w piątek srebrny medal w skoku w dal w kategorii T47 na Igrzyskach Paraolimpijskich w Paryżu.

Zawodnik z Tatabányi, czwarty na 400 metrów, był brązowym medalistą tej konkurencji na tegorocznych Mistrzostwach Świata, a także znakomicie spisał się w ostatnich finałach, dwukrotnie poprawiając swój rekord życiowy, ostatecznie zajmując drugie miejsce z wynikiem 5,85 m.

Numer ten zwyciężyła Kiara Rodriguez z Ekwadoru, broniąca tytułu mistrzyni świata w skokach na odległość 6,05 m. To dziewiąty medal węgierskiej delegacji w Paryżu, trzeci srebrny po trzech złotych i trzech brązowych.

Wyróżniony obraz: MTI/Szilárd Koszticsák