Kajakarz Péter Pál Kiss obronił tytuł i zdobył złoty medal w kategorii KL1 na 200 metrów w sobotnich zawodach Igrzysk Paraolimpijskich w Paryżu.

Róbert Suba, srebrny medalista w Rio osiem lat temu, zajął czwarte miejsce.

21-letni zawodnik mistrza świata i Europy Sił Obronnych Budapesztu zapewnił sobie już miejsce w finale piątkowych eliminacji, w których odniósł miażdżący sukces. Objął prowadzenie już na starcie, a po 80 metrach wystartował i wygrał z niesamowitą przewagą prawie dwóch sekund.

Pál Péter Kiss jest zatem już dwukrotnym mistrzem paraolimpijskim, czterokrotnym mistrzem świata i czterokrotnym mistrzem Europy.

Drugi z Węgier w tej liczbie, Róbert Suba, srebrny medalista w Rio osiem lat temu, również spisał się znakomicie i zajął czwarte miejsce na trasie w Vaires-sur-Marne.

Wyróżnione zdjęcie: Ilustracja / Péter Pál Kiss wygrywa finał na 200 metrów w kategorii parakajaków mężczyzn KL1 podczas Kwalifikacyjnych Mistrzostw Świata w Kajakach Olimpijskich w Duisburgu, 25 sierpnia 2023 r. Zdjęcie: MTI/Tamás Kovács