W poniedziałek reprezentacja Węgier w piłce nożnej zwyciężyła 2:0 jako gość Bośniaków w meczu IV rundy ligi A Ligi Narodów w Zenicy.

Sukcesami reprezentacji potwierdziła ona trzecie miejsce w klasyfikacji w swojej grupie, a także wyprzedziła pod względem punktów Holendrów, którzy w ćwierćfinale zajęli drugie miejsce.

Węgierska drużyna objęła prowadzenie pod koniec pierwszej połowy po golu kapitana drużyny Dominika Szoboszlai, który na początku drugiej połowy ustalił końcowy wynik po rzucie karnym. Kornél Szűcs to nowa reprezentacja narodowa, prowadzona po raz 70. przez kapitana reprezentacji Marco Rossiego, dzięki czemu w szóstym meczu z Bośniakami pozostała niepokonana.

Węgrzy mają w tym roku jeszcze dwa spotkania w najwyższej klasie rozgrywkowej Ligi Narodów: 16 listopada będą gośćmi Holandii w Amsterdamie, a trzy dni później w Puskás Arena zmierzą się z Niemcami.

Zdjęcie na okładce: Radość z bramki Dominika Szoboszlai (j) podczas meczu Bośni i Hercegowiny z Węgrami w 3. grupie Piłkarskiej Ligi Narodów A na stadionie Bilino Polje w Zenicy 14 września 2024 r.