Węgierscy zawodnicy spisali się znakomicie i zdobyli 11 złotych, 3 srebrne i 3 brązowe medale w sobotę rano, w drugim ostatnim dniu Mistrzostw Świata Juniorów i U-23 w kajakarstwie w Auronzo we Włoszech.

Jak podaje strona węgierskiego związku, pierwsze węgierskie zwycięstwo dnia zawodów odnieśli w młodzieżowym finale K-2 na 500 m: Samu Péter, który w piątek czwórką zdobył tytuł mistrza świata, a Zalán Hidvégi zajął pierwsze miejsce z super włosami. Również w tej grupie wiekowej Ágnes Kiss, Krisztián Szarka, Zakariás Nagy, Milán Mészáros, Milán Mészáros, Mitropoulos Iliász Mitropoulos i Gergely Lugosi, István Juhász canoe dwa na 500 metrów i Bálint Kollek w K-1 1000 metrów zwyciężyli w grze pojedynczej. Krisztián Szarka i Csepke Molnár zwyciężyli w finale biegu na 500 metrów mieszanych par kajakowych.

Duet kajakowy Flóra Tölgyesi, Kata Horváth i kobieca czwórka kajakowa (Győre Panna, Petra Paragi, Vanda Matkovics, Kíra Benkucs) zajął drugie miejsce na pół kilometrze, a Pető Hanna również zajął srebrne miejsce w K-1 1000 metrów.

Wśród U23 Réka Opavszky zwyciężyła w kajakach, a Zsóka Csíkós w wyścigu kajakarzy na 500 metrów w pojedynkę i na tym samym dystansie, Réka Kiskó, Janka Rugonfalvi-Kiss i duet kajakowy Bence Vajda, Tamás Szántói-Szabó, i Dávid Koczkás zdobyli złote medale na tym samym dystansie, a także kwartet kajakowy w składzie: Gergő Rumi, Csanád Molnár i Ádám Besenyei.

Drużyna pierwszego roku U23 Hunor Hidvégi (K-1 1000 m), duet Kristóf Kollár i Dávid Hodován (C-2 500 m) oraz kwartet kajakowy w składzie: Dóra Horányi, Borka Zagyvai, Zsófia Csorba i Réka Opavszky ukończyli trzecie miejsce w starszej grupie wiekowej.

Finały mistrzostw świata w sztafecie mieszanej na 5000 metrów do lat 23 odbędą się późnym popołudniem w sobotę.

Pozostałe finały odbędą się w niedzielny dzień zamknięcia.

Wyróżniony obraz: Ilustracja/MTI/Zsolt Czeglédi