Po zwycięstwie 6:1 na wyjeździe, Ferencváros pokonał maltańskiego Hamrun Spartans 2:1 w rewanżu u siebie w czwartek, awansując w ten sposób z trzeciej rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Konferencyjnej z podwójnym zwycięstwem.

Wyspiarze rozpoczęli od szybkiego gola, ale mistrzowie Węgier wyrównali przed przerwą po uderzeniu głową Adama Traore z Mali, a zwycięską bramkę zdobył Barnabás Varga, zdobyty latem w 69. minuta.

W czwartej i ostatniej rundzie eliminacji zielono-biali zmierzą się o miejsce w fazie grupowej z litewską drużyną Żalgiris Wilno. Po porażce u siebie 3:1 Litwini przegrali na wyjeździe 0:5, przez co przegrali w eliminacjach Ligi Europy ze szwedzkim Häcken po podwójnej porażce. Pierwszy akt w najbliższy czwartek odbędzie się na Litwie.

Zdjęcie na okładce: Federico Marchetti, bramkarz maltańskiego Hamrun Spartans, broni podczas drugiej rundy kwalifikacyjnej trzeciej rundy kwalifikacyjnej piłkarskiej Ligi Konferencyjnej, meczu Ferencváros TC-Hamrun Spartans FC na Groupama Arena, 17 sierpnia 2023 r. MTI/Tibor Illyés