Ferencváros strzelił gola w ostatniej chwili i w czwartek wygrał 2:1 jako gość Serbii Cukaricki w piątej rundzie Football Conference League, dzięki czemu pozostaje na drugim miejscu w swojej grupie, co oznacza awans.

Zespół z Belgradu nieoczekiwanie objął prowadzenie w 10. minucie po golu Luki Adzicia, a biało-zieloni w pierwszej połowie wyrównali dopiero dzięki Kristofferowi Zachariassenowi. Kiedy wydawało się, że wynik utrzyma się, w 98. minucie Aleksandar Pesic strzelił bombowego gola.

Za dwa tygodnie Ferencváros w ostatniej rundzie zmierzy się z liderką i awansowaną już włoską Fiorentiną. Mistrzowie Węgier z sukcesem awansowaliby do 1/8 finału jako pierwsi w grupie, natomiast aby zakwalifikować się do 1/8 finału z jedną z trzecich drużyn w grupie Ligi Europy musieliby zagrać o jeden punkt i nadal mogliby być wyeliminowany w przypadku porażki.

Zdjęcie na okładce: Dávid Sigér, Kristoffer Zachariassen i Mohammad Abu Fani, (bj), zawodnicy zwycięskiego Ferencvárosa po meczu Cukaricki – Ferencváros TC w piątej rundzie fazy grupowej Ligi Konferencyjnej w Leskovacu w Serbii, 30 listopada 2023 r.
Cukaricki-Ferencváros TC 1-2. MTI/Zsolt Czeglédi