Węgierski pływak ma już na swoim koncie srebrny medal i czwarte miejsce w zawodach.

Hubert Kós triumfował na 100 metrów stylem grzbietowym podczas zawodów pływackich US Open w Greensboro w Karolinie Północnej. Według swimswam.com tegoroczny mistrz świata w stylu grzbietowym na 200 m zwyciężył w międzynarodowych zawodach na 50 m w basenie z czasem 53,19 sekundy, a Benedek Kovács w finale B był drugi (54,94).

Kós, który dzień wcześniej zdobył srebrny medal na 200 m stylem zmiennym, na 100 m stylem motylkowym zajął czwarte miejsce z czasem 51,59, 28 setnych za zwycięzcą i rekordzistą świata, Amerykaninem Caelebem Dresselem. Dominik Márk Török, student Uniwersytetu Wisconsin, w biegu na 400 m stylem zmiennym był drugi w finale B z czasem 4:20,04 minuty.

Wyróżnione zdjęcie: Fukuoka, 28 lipca 2023 r. Zwycięzca Hubert Kós w finale biegu na 200 m stylem grzbietowym mężczyzn podczas Mistrzostw Świata w Pływaniu w Fukuoce, które odbędą się 28 lipca 2023 r. MTI/Koszticsák Solid