Nasza kobieca drużyna szermierki jest jedną z najlepszych w 2023 roku! Międzynarodowe Stowarzyszenie Dziennikarzy Sportowych (AIPS) wybrało reprezentację Argentyny, mistrza świata w piłce nożnej mężczyzn, na najlepszą drużynę roku 2023. W głosowaniu węgierska drużyna szermierki kobiet, która jest jednocześnie mistrzynią świata, zajęła bardzo przyzwoite szóste miejsce, wyprzedzając takie drużyny jak drużyna piłkarska Realu Madryt czy drużyna koszykówki mistrza NBA Denver Nuggets.

Złoty medal węgierskiej drużyny szermierki kobiet w składzie: Liza Pusztai, Battai Sugár, Luca Szűcs i Anna Márton była ogromną sensacją na tegorocznych Mistrzostwach Świata w szermierce w Mediolanie. Teraz stało się jasne, że jest to nie tylko sukces o wartości lokalnej, doceniany w naszym kraju, ale także cały świat dostrzegł wyczyn Węgierek. Do tego stopnia, że ​​w plebiscycie Międzynarodowego Stowarzyszenia Dziennikarzy Sportowych (AIPS) na koniec roku kwartet zajął szóste miejsce w konkursie Drużyna Roku, który wygrała reprezentacja Argentyny, mistrza świata w piłce nożnej mężczyzn.

Ostateczny wynik głosowania:

1. Reprezentacja Argentyny w piłce nożnej mężczyzn – 666 głosów (18,27 procent)

2. Klub piłkarski Manchester City – 440 (12,07 proc.)

2. Reprezentacja Hiszpanii w piłce nożnej kobiet – 308 (8,45 proc.)
  3. Reprezentacja Republiki Południowej Afryki w rugby mężczyzn – 286 (7,85 procent)
  4. Reprezentacja Niemiec w koszykówce mężczyzn – 234 (6,42 proc.)
  5. Węgierska drużyna szermierki kobiet – 227 (6,23 proc.)
  6. Klub piłkarski Real Madryt – 175 (4,80 proc.)
  7. Zespół kolarski Jumbo Visma – 169 (4,64 proc.)
  8. Kobieca drużyna piłkarska FC Barcelona – 164 (4,50 proc.)
  9. Reprezentacja Turcji w siatkówce kobiet – 149 (4,09 proc.)
  10. Zespół koszykówki Denver Nuggets NBA – 140 (3,84 proc.)
  11. Sztafeta USA 4×100 m kobiet – 129 (3,54 proc.)
  12. Klub piłkarski Bayern Monachium – 114 (3,13 proc.)

Węgierska reprezentacja kobiet w szpadzie w niezapomniany sposób pokonała Francję 45:38 w finale Mistrzostw Świata w Mediolanie i tym samym obroniła tytuł mistrza świata zdobyty w Kairze w 2022 roku. Lizá Pusztais w ogólnoświatowym głosowaniu pokonała Denver Nuggets prowadzony przez Nikolę Jokica, stojącą za nimi drużynę mistrzów NBA czy stojącą za nimi drużynę piłkarską mistrza Hiszpanii Real Madryt, nie mówiąc już o Bayernie Monachium.

Argentyńska drużyna piłkarska, która zwyciężyła w głosowaniu, obroniła tytuł mistrza roku 2022, gdyż dziennikarze sportowi uznali Lionela Messiego również za najlepszego w zeszłym roku. W tegorocznym głosowaniu wzięło udział 405 dziennikarzy ze 107 krajów.

Źródło: Indeks

(Zdjęcie na okładce: Anna Márton, Katinka Sugár Battai, Luca Szűcs i Liza Pusztai po zwycięstwie z reprezentacją Korei Południowej w półfinale drużynowych zawodów miecza kobiet Mistrzostw Świata w szermierce w Mediolanie 30 lipca 2023 r. Foto: Tibor Illyés / MTI)