Przygotowująca się do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu Mária Érdi zwyciężyła w zawodach łodzi klasy ILCA 6 na przystanku Pucharu Świata żeglarzy na Majorce.

Według strony społecznościowej węgierskiego stowarzyszenia mistrz świata i Europy MVM SE spodziewał się wyścigu o medale 53. Trofeo Princesa Sofia w sobotę z 14-punktową przewagą. Zajął w nim dziewiąte miejsce, ale to wystarczyło mu do zdobycia złotego medalu w stawce 114 łodzi.

W klasie łodzi ILCA 7 Jonatán Vadnai, który również ma kwalifikację olimpijską, zajął 25. miejsce.

Program rozpoczętych w poniedziałek zawodów Pucharu Świata był utrzymany w systemie olimpijskim, czyli o wyniku końcowym decydowały wyniki dziesięciu wyścigów oraz wyścigu o medale.

Wyróżniony obraz: hajozas.hu