Węgierscy zawodnicy zdobyli jeden złoty i dwa brązowe medale w sobotnich popołudniowych finałach Pucharu Świata w Kajakach w Szeged.

Węgrom nie udało się stanąć na podium w żadnej konkurencji ujętej w programie olimpijskim, ale Bálint Kopasz jako obrońca tytułu mistrza świata po świetnej rywalizacji zwyciężył w biegu na 500 m K-1.

Dwa brązowe medale zdobył Dávid Korisánszky (C-1200 m) oraz mieszany duet kajakowy Ágnes Kiss i Csanád Molnár (500 m). Mistrzostwa, w których rywalizują przedstawiciele 63 krajów, potrwają do niedzieli na torze Maty. Węgierska drużyna ma obecnie dwa złote, jeden srebrny i cztery brązowe medale.

Wyróżnione zdjęcie: Bálint Kopasz zwycięża w finale indywidualnego wyścigu kajaków mężczyzn na 500 m podczas kwalifikacyjnych mistrzostw świata w kajakarstwie mężczyzn w Duisburgu 25 sierpnia 2023 r. MTI/Tamás Kovács