W dogrywce nie poszło jej dobrze: walczyła dzielnie, ale igrzyska olimpijskie zakończyły się dla węgierskiej drużyny piłki ręcznej kobiet w ćwierćfinale. Brawo dziewczyny!

Reprezentacja Węgier w piłce ręcznej kobiet nie dostała się do czołowej czwórki igrzysk olimpijskich w Paryżu po przegranej 36:32 ze szwedzką drużyną w Lille we wtorkowym ćwierćfinale po dogrywce.

Zespół kapitana reprezentacji Władimira Golovina zakończył fazę grupową dwoma zwycięstwami, jednym remisem i dwiema porażkami na trzecim miejscu, dzięki czemu spotkał się ze Skandynawami, którzy w pozostałych sześciu zajęli drugie miejsce.

Węgierska drużyna w połowie pierwszej połowy traciła cztery bramki i do przerwy ograniczała się do jednego gola. Prowadził w ostatniej minucie wyrównanej drugiej połowy, ale Szwedzi wyrównali i w dogrywce okazali się lepsi.

Igrzyska olimpijskie dla węgierskiej drużyny narodowej dobiegły końca. To, czy zajmie szóste, czy siódme miejsce, zależy od wyniku ostatniego ćwierćfinału, spotkania Norwegii z Brazylią. Ostatnio w Tokio reprezentacja narodowa zajęła siódme miejsce.

Zdjęcie na okładce: Członkinie reprezentacji Węgier śpiewają hymn narodowy przed meczem Węgier i Szwecji w ćwierćfinale turnieju piłki ręcznej kobiet podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich 2024 w Paryżu na stadionie Pierre Mauroy w Villeneuve-d'Ascq, 6 sierpnia 2024.