Program ostatniego dnia Pucharu Świata w Uzbekistanie kontynuowany był o godzinie 13:04 czasu węgierskiego finałami biegu na 5000 metrów.

Najpierw para mieszana Takács Kincső i Jonatán Hajdu zdobyła w niedzielę w Samarkandzie w Uzbekistanie srebrny medal na dystansie C-2500 m podczas kajakowo-kajakowych mistrzostw świata na numery nieujęte w programie olimpijskim, następnie mieszana czwórka kajakowa składająca się z Laura Ujfalvi, Márk Opavszky, Emese Kőhalmi i Gergely Balogh zajęli drugie miejsce w kategorii C-2 na 500 metrów,

w ten sposób w porannym programie zdobyły dwa srebrne medale Węgier.

Wczesnym popołudniem na otwarciu programu w biegu K-1 na 200 metrów kobiet debiutantka Janka Rugonfalvi-Kiss stoczyła zaciętą walkę o podium, 20-latka traciła do swojej Dunki zaledwie sześć tysięcznych sekundy rywalem o brązowy medal. Węgierska federacja poinformowała później MTI, że organizatorzy uważają wyniki obu zawodników za ten sam czas, dlatego brązowe medale otrzymają także Bolette Nyvang Iversen i Rugonfalvi-Kiss. W sprincie mężczyzn Balázs Birkás, wielokrotny mistrz świata w grze podwójnej, miał udział w równie ekscytującym finiszu, a mistrz Europy z Szeged również zajął czwarte miejsce. Dórą Horányi i Takács Kincső interesował najkrótszy dystans kobiecych drużyn kajakowych, ten pierwszy zdobył już srebrny medal z Jonatánem Hajdu w porannym finale biegu mieszanego na 500 metrów. Węgrzy przez cały mecz utrzymywali się w środku pola i zajęli piąte miejsce. Jonatán Hajdu wszedł na pokład jako czterokrotny srebrny medalista Pucharu Świata w indywidualnym sprincie kajakowym mężczyzn, gdzie jednak nie miał szans na kolejny medal i zajął piąte miejsce.

Środkowa część dnia zawodów zakończyła się w Uzbekistanie dwoma nowymi numerami, a mianowicie biegami na 500 metrów w czteroosobowych jednostkach mieszanych. Wśród kajakarzy jako pierwsi wsiedli do finału Laura Ujfalvi, Márk Opavszky, Emese Kőhalmi i Gergely Balogh, z których Kőhalmi zdobył w sobotę jedyne złoto węgierskiej delegacji w biegu K-1 na 1000 metrów.

Węgierski kwartet znakomicie rozdzielił siły, przez całą drogę znajdował się na podium, a w końcówce jedynie Białorusini byli w stanie wyprzedzić ich o około połowę długości łodzi.

Dla kajakarzy Virág Balla, Giada Bragato, Kristóf Kollár i István Juhász byli zainteresowani ośmioosobowym finałem i choć mieli szansę na medal, zajęli piąte miejsce.

Program ostatniego dnia PŚ w Samarkandzie był kontynuowany o godz. 13:04 czasu węgierskiego finałami na 5000 m, w których Adolf Balázs zdobył brązowy medal w indywidualnym wyścigu kajakowym. Kontynentalna rywalizacja przebiegała wspaniale, a w niedzielę udało się wreszcie zdobyć pierwszy złoty medal,

Emese Kőhalmi zajęła pierwsze miejsce w indywidualnym wyścigu kajakowym na 5000 metrów.

Wyróżnione zdjęcie: Oficjalna strona Węgierskiego Stowarzyszenia Kajakowego