Złoto znów błyszczy w Tokio!

Kobieca Danuta Kozák, Tamara Csipes, Anna Kárász i Dóra Bodonyi zdobyła złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w biegu K-4 na 500 metrów, dzięki czemu węgierska drużyna triumfowała w tej imprezie po raz trzeci z rzędu. została najbardziej utytułowaną węgierską olimpijką, Ágnes Keleti i Krisztinę Egerszegi .

Kozak Danuta/ilustracja

Węgrzy zdobyli złoty medal w tej imprezie na poprzednich dwóch igrzyskach, więc obecna jednostka nie może mieć innego celu niż zwycięstwo. Wiele osób bało się węgierskich dziewcząt, bo Danuta Kozák była kompletnie załamana po czwartym miejscu w biegu K-1 na 500 metrów w czwartek, ale pięciokrotna mistrzyni olimpijska dostała nowe impulsy od koleżanek z drużyny, co znalazło odzwierciedlenie w występach czwórka kobiet. od stojącej i pewnie Lizy Carrington wygrał swój wyścig . .

Ogromne gratulacje szóstego węgierskiego złota!

Źródło i zdjęcie: Origo.hu