Tenisista stołowy Péter Pálos zdobył złoty medal w kategorii S11 na niedzielnych Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio. Parapływaczka Illés Fanni również zdobyła złoty medal, więc węgierska drużyna zdobyła już trzy złote medale w Tokio.

Kim Chang Gi 3:1 z Korei Południowej, a następnie tym samym pokonał Japończyka Kato Koję . w fazie grupowej w czwartek.

W piątkowym ćwierćfinale jego przeciwnikiem był inny rodzimy zawodnik Takasi Aszano , który okazał się lepszy niż 3:2, przegrywając dwa pierwsze sety. W sobotnim finale wygrał 3:2 z Francuzem Lucasem Créange, również w zaciętej walce, aw niedzielnym finale zwyciężył też w pięciu setach ze srebrnym medalistą poprzednich igrzysk paraolimpijskich, Australijczykiem Samuelem Philipem von Einemem. .

Zawodnik BVSC-Zugló Pálos, który za dwa dni będzie obchodził swoje 36. urodziny, zdobył piąty medal, drugie złoto, węgierskiej delegacji w Tokio.

Trzeci złoty medal Illésowi Fanni , który pewnie wywalczył pierwsze miejsce w kategorii S4 na 100 m stylem klasycznym. Mistrz świata i Europy w pływaniu na spadochronie Illés Fanni był największym faworytem na 100 m stylem klasycznym, po dotarciu do finału z najlepszym czasem. Który następnie wygrał jako pretendent, uzyskując w ten sposób trzeci złoty medal węgierskiej drużyny paraolimpijskiej w Tokio.

Gratulacje dla zwycięzców, do boju Węgrzy!

Źródło: MTI/NSO

Fotomontaż: MTI/NSO