W piątek odbyły się mecze grupowe, drużyny rozegrały spotkania 2×25 minut, aw sobotę odbyły się mecze ligowe, tutaj mecze trwały już 2×35 minut na boisku BVSC w Budapeszcie. W tym roku drużyna Parlamentu zwyciężyła w drugiej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Spójności.

Pierwszego dnia w grupie A Zakarpacie, Siedmiogród, Csángóföld, w grupie B węgierski zespół parlamentarny, Region Południowy i Wyżyny. Ostatniego dnia, w finale, gospodarze, drużyna Parlamentu, wygrali 4:2 w rzutach karnych po remisie 3:3 z Zakarpaciem, mimo że do przerwy przegrywali 3:1. W meczu o brąz Délvidék pokonał Transylwanię 3:1, a zajmujący piąte miejsce Felvidék wygrał 3:1 w rzutach karnych po remisie 3:3 z Csángóföldem.

Na zakończenie programu uczestnicy finału oraz członkowie pozostałych drużyn na widowni wspólnie odśpiewali węgierski hymn narodowy.

Było to drugie takie wydarzenie, pierwsze miało miejsce w październiku ubiegłego roku w Csíkszentdomokos w Transylwanii.

Zgodnie z zapowiedzią, członkami uczestniczących drużyn byli w zasadzie zawodnicy amatorzy, „cywilni piłkarze publicznej przyzwoitości”. Jednak w celu spopularyzowania turnieju, każda drużyna – od grupy wiekowej „starych chłopców”, powyżej 44 lat – mogła mieć gościnną grę znanego piłkarza i znanej osoby publicznej oraz gościnną grę piłkarską zawodnik z grupy wiekowej powyżej 44 lat również mógł grać na pozycji bramkarza. Krisztián Kenesei, József Szeiler i Pali Balázs wystąpili gościnnie w węgierskim zespole parlamentarnym.

Turniej został ogłoszony w duchu jedności narodowej z inicjatywy marszałka László Kövéra, który sam brał udział w dwóch meczach swojej drużyny w fazie grupowej, a także w finale - poinformował MTI kapitan drużyny narodowej i dyrektor turnieju Zoltán Magyar.

Délvidék podjął się organizacji III Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej.

Źródło i pełny artykuł: vasarnap.hu/MTI

Wyróżniony obraz: MTI/Anikó Kovács