Vanda Kiszli po raz piąty z rzędu zwyciężyła w indywidualnych zawodach kajakowych podczas maratońskich mistrzostw świata w kajakarstwie w Vejen Kolding w Danii, gdzie w sobotę odbyły się cztery zawody dorosłych i jeden młodzieżowy.

Jak podaje strona internetowa węgierskiego związku, Kiszli pewnym kursem na dystansie 24,3 km obronił tytuł, świętując tym samym ósmy w swojej karierze tytuł Pucharu Świata. Na czele stawki znalazła się także Zsófia Czéllai-Vörös, która uplasowała się na siódmej pozycji.

Kajakarz Márton Kövér po ogromnym wyczynie zdobył srebrny medal w wyścigu C-1 na 21 km.

Dziewięciokrotny mistrz świata BHSE po raz trzeci z rzędu zajął drugie miejsce w grze pojedynczej. W tej samej liczbie Simon Sebestyén zwodował swój statek na siódmym miejscu, a Karolina Hegedűs również uzyskała to samo miejsce w tej samej liczbie kobiet.

W kategorii K-1 mężczyzn (27,6 km) Węgry reprezentowało dwóch młodych ludzi, Sellyei Csanád był 12., a Péli Zalán 19.

Árpád Kékesi jeszcze bardziej powiększył kolekcję medali młodzieży, po tym jak zajął trzecie miejsce w K-1 na 21 kilometrów.

Tym samym delegacja węgierska ma przed ostatnim dniem sześć złotych, trzy srebrne i cztery brązowe medale, dzięki czemu nadal prowadzi w tabeli medalowej.