Para Ádám Telegdy i Boglárka Kapás zdobyła pierwsze dwa węgierskie medale Pucharu Świata rozgrywanego na Węgrzech: pierwszy zajął trzecie miejsce na 200 m stylem grzbietowym, a drugi na 200 m stylem motylkowym w Duna Arena.

W tej ostatniej konkurencji rywalizowało trzech innych Węgrów: Dalma Sebestyén była piąta, Mira Miszlai była siódma, a Glenda Abonyi-Tóth była ósma.

„Moim celem jest powrót. Nie twierdzę, że jestem już tam, gdzie chcę, ale celem jest ponowna walka o igrzyska olimpijskie. Nie ma nawet znaczenia, że ​​znajdę się w pierwszej dwójce, jeśli w okolicach maja poczuję, że dałem z siebie wszystko”

Telegdy, piąty na Igrzyskach w Tokio, który nie mógł wystartować w Mistrzostwach Świata w Fukuoce, powiedział MTI. Obecnie jest trzeci w domowych zawodach olimpijskich, za mistrzem świata Hubertem Kósem i piąty w Japonii i obecnych zawodach, za Benedkiem Kovácsem .

Trzecie miejsce na podium przypadło w ostatnim piątkowym wyścigu, sztafecie mężczyzn 4×100 metrów, w której czwórka w składzie Márton Richárd, Szabó Szebasztián, Magda Boldizsár i Nándor Németh zajęła trzecie miejsce.

M4Sport

Wyróżnione zdjęcie: Kapás Boglárka w eliminacjach biegu na 200 metrów stylem motylkowym kobiet na ostatnim przystanku w Budapeszcie cyklu Pucharu Świata pływaków w Duna Arena, 20 października 2023 r. MTI/Robert Hegedus