Węgrzy zdobyli sześć medali, cztery złote i dwa brązowe w piątkowych zawodach Światowych Igrzysk Sztuk Walki w Riyadzie.

Jak wynika z raportu Krajowego Związku Sportów Wyczynowych (NVESZ), delegacja mogła cieszyć się trzema pierwszymi miejscami w kick-boxerach i jednym w łyżwiarzach, oprócz tego w obu dyscyplinach było też trzecie miejsce, więc

Węgry zajmują obecnie ósme miejsce w tabeli medalowej z sześcioma złotymi i czterema brązowymi medalami.

W kick-boxingu – walce punktowej – w kategorii kobiet do 65 kilogramów na najwyższym stopniu podium stanęły Andrea Busa, a w kategorii mężczyzn Bence Zajácz (69 kg) i Lajos Fésű (79 kg). Anna Kondár (70 kg) zajęła trzecie miejsce. Wśród medalistów kickboxingu znalazł się István Király, prezes europejskiej federacji tego sportu.

Simon Dániel z Paraskender zdobył złoty medal w kategorii stojącej, a siedmiokrotna mistrzyni świata i czternastokrotna mistrzyni Europy Brigitta Kőváriné Ivánfi zajęła trzecie miejsce w kategorii do 65 kilogramów. Henrietta Barzsó zajęła czwarte miejsce w tej samej grupie wagowej. Pierwszego dnia wielodyscyplinarnych zawodów rozegrano rywalizację leworęcznych. Dániel Simon otrzymał złoty medal z rąk Attyli Csabai, prezesa krajowego stowarzyszenia.

Alexa Tóth i Nikoletta Szmolka zdobyły po złoto w grapplingu, a Tereza Crisley Cordeiro De Souza (jiu-jitsu) i Patrik Buzás (sumo) zdobyli brązowe medale po stronie węgierskiej w zawodach, w których wzięło udział 1500 zawodników ze 120 krajów.

Wyróżnione zdjęcie: Andrea Busa i Włoszka Francesca Ceci w finale kick-boxingu pointfighting kobiet do 60 kg podczas Igrzysk Europejskich w Myślenicach, 2 lipca 2023 r. w Krakowie. Zdjęcie: MTI/Szilárd Koszticsák