Liverpool FC bez kontuzjowanego Dominika Szoboszlai pokonał Chelsea 1:0 w niedzielnym finale Pucharu Ligi Angielskiej po dogrywce.

W finale rozegranym na londyńskim stadionie Wembley obie drużyny po dochodzeniu VAR nie uznały gola z powodu spalonego, a także strzeliły gola w regulaminowym czasie gry, ale w 118. minucie o wyniku meczu zdecydowała główka Virgila van Dijka. Bramka holenderskiego środkowego obrońcy została stracona w sześćdziesiątej minucie.

23-letni kapitan reprezentacji Węgier, od zawsze nękany kontuzjami, nie mógł zagrać w finale odbywającym się na stadionie Wembley, ale jednocześnie przyczynił się do sukcesów, które do tej pory prowadziły, mimo że Jürgen nie wystąpił w żadnym z pojedynków półfinałowych wygranych z Fulham łącznym wynikiem 3: 2. Do dyspozycji głównego trenera Kloppa. Wśród 32 przetłumaczono jego gola przeciwko Leicester City (3-1), zagrał w 1/8 finału przeciwko Bournemouth (2-1), w którym pracuje także Kerkez Milosa, a jego gol przeciwko West Hamowi został wybrany jako najlepszy do ćwierćfinału, dając The Reds prowadzenie w meczu wygranym 5:1.

Źródło: m4sport.hu/MTI