Obrońca węgierskiej drużyny narodowej głową trafił do bramki Królewskich.

Według zajmującego się statystykami Gracenote Willi Orbán jest drugim węgierskim zawodnikiem, który strzelił gola Realowi Madryt w meczu Ligi Mistrzów. Jednak gol węgierskiej reprezentacji okazał się zbyt słaby, aby RB Lipsk mógł awansować, po tym jak w rewanżu 1/8 finału zremisowali 1:1 z Realem Madryt jako goście Realu Madryt, dzięki czemu hiszpańska drużyna dotarła na szczyt osiem z łącznym wynikiem 2-1.

Lipsk, który przyjechał tam z deficytem jednego gola, dobrze rozpoczął rewanż w Madrycie, w którym reprezentacja Węgier Péter Gulácsi rozpoczęła od bramki, a Orbán w środku obrony.

Przez całą pierwszą połowę niemiecka drużyna grała bardziej aktywnie i niebezpiecznie, a belgijska napastnik Lois Openda trzykrotnie trafiała na bramkę z dobrej pozycji, ale za każdym razem nie trafiała w bramkę. Z drugiej strony akcje zwykle ucichły, głównie za sprawą pracy świetnie spisuje się w defensywie Lipska.

W dalszej części ofensywna gra Realu Madryt stała się bardziej ożywiona, co zaowocowało w 65. minucie, gdy wspaniała piłka Jude Bellinghama została trafiona przez Viníciusa Júniora do bramki Gulácsiego z 13 metrów.

W odpowiedzi Lipsk natychmiast trafił hiszpańską drużynę przed bramkę, a trzy minuty później Orbán trafił do siatki, utrzymując drużynę Lipska w grze.

Gra pozostawała intensywna i pulsująca, okazje pojawiały się z obu stron, a w 91. minucie Dani Olmo trafił w poprzeczkę i jak się później okazało, była to największa szansa dla Lipska, który bohatersko walczył, ale nie potrafił wyeliminować Realu.

Według zajmującego się statystykami Gracenote Willi Orbán jest drugim węgierskim zawodnikiem, który strzelił gola Realowi Madryt w meczu Ligi Mistrzów. Młodszy Albert Flórián jako pierwszy dokonał tego w listopadzie 1995 roku, kiedy Ferencváros zremisował u siebie z Realem 1:1.

Obrońca reprezentacji narodowej strzelił gola na stadionie Bérnabeu jako Węgier po prawie 14 latach. Ostatni raz strzelił gola przeciwko Krisztiánowi Vadóczowi na stadionie Gwardii Królewskiej 2 maja 2010 roku w barwach Osasuny, w wygranym 3:2 meczu. porażka w meczu ligi hiszpańskiej.

Zdjęcie na okładce: Kapitan niemieckiej drużyny RB Lipsk strzelił ładnego gola na stadionie Realu Madryt
Źródło: Facebook/RB Leipzig