Dużo pracowaliśmy na te stanowiska i jest dla nas szczególną przyjemnością, że był to także niezapomniany europejski udział w drużynie – powiedział Miklós Fekete, kapitan reprezentacji Węgier w trójboju siłowym.

Węgierska reprezentacja trójboju siłowego zakończyła Mistrzostwa Europy w Chorwacji kilkoma medalami. Według stowarzyszenia sportowego urodzony w Nigerii i startujący w węgierskich barwach Enahoro Asein wygrał podciąganie w mistrzostwach kontynentalnych do 83 kilogramów rozgrywanych w Velika Gorica, a także zdobył brązowy medal w klasyfikacji generalnej.

Wśród kobiet Aletta Rozsnyai-Kovács zdobyła złoto Europy w wyciskaniu na ławce.

W kategorii 93 kilogramów Bálint P. Nagy zdobył srebrny medal po zajęciu drugiego miejsca w wyciskaniu na ławce. W tej samej grupie wagowej Tamás Temesvári z grupy B przedarł się na siódme miejsce w klasyfikacji generalnej, ustanawiając rekord kraju wynoszący 777,5 kilograma.

Kristóf Budai zdobył dwa medale w zawodach w kategorii do 120 kilogramów (srebro w przysiadzie i brąz w podciąganiu), a po zajęciu czwartego miejsca tuż obok stanął na podium w klasyfikacji generalnej. Na listę medalistów w kategorii 120 kilogramów wpisał się także Szilárd Bereczki-Király, który zdobył brązowy medal w wyciskaniu na ławce.

„Dużo pracowaliśmy na te pozycje i jest dla nas szczególną przyjemnością, że jako drużyna zapadła nam w pamięć udział w Mistrzostwach Europy, ponieważ mężczyźni zajęli szóste miejsce, a kobiety trzynaste. Te sukcesy dają nam motywację do dalszego działania. W czerwcu na Litwie odbędą się kwalifikacyjne mistrzostwa świata do World Games, my też przygotowujemy się do tych światowych zawodów”

powiedział kapitan drużyny narodowej Miklós Fekete.

Lóránd Berke, prezes Węgierskiego Stowarzyszenia Trójboju Siłowego, podkreślił postęp, jaki dokonał się w ostatnich latach.

„Od jakiegoś czasu czuliśmy, że reprezentacja narodowa jest coraz lepsza w trójboju siłowym, ale jedne światowe zawody to świetna reakcja. Patrząc na mistrzostwa kontynentalne za nami, możemy być dumni z wyników”