A sportlövő Major Veronika bronzérmet szerzett a női 25 méteres sportpisztolyos versenyszámban a párizsi olimpián, miután a pénteki alapversenyből első helyen kvalifikált a szombati döntőbe, ahol aztán harmadik helyen zárt.

A keszthelyi sportlövő a pénteki alapversenyből olimpiai csúcsbeállítással első helyen jutott döntőbe, majd a szombati fináléban ismét fantasztikusan teljesített, és 31 ponttal szerezte meg a harmadik helyet.

Chateauroux, 2024. augusztus 3. A harmadik helyezett Major Veronika a női sportpisztoly versenyszám döntője után a 2024-es párizsi nyári olimpián a chateauroux-i lőtéren 2024. augusztus 3-án. MTI/Czeglédi Zsolt

Az aranyérmet a dél-koreai Jang Jin szerezte meg, míg másodikként a házigazdák képviseletében a francia Camille Jedrzejewski végzett.

Major Veronika húsz év után, Igaly Diána (skeet) athéni aranyát követően nyert olimpiai érmet magyar sportlövőként.

A magyar olimpiai csapat így már hat éremnél tart már Párizsban: győzött Kós Hubert férfi 200 méter hátúszásban, a férfi párbajtőrcsapat, ezüstérmes lett a férfi kardcsapat és Milák Kristóf férfi 200 méter pillangóúszásban, míg legkorábban, múlt szombaton a női párbajtőrvívók egyéni küzdelmében Muhari Eszter lett harmadik.