Ze względu na skandowanie antywęgierskiego Molino i antywęgierskich rymów przez kibiców Cluj mecz o mistrzostwo w piłce nożnej pomiędzy gospodarzami Universitatea Cluj a Sepsi OSK z Sepsiszentgyörgy musiał zostać w poniedziałek przerwany na dziesięć minut.

W pierwszej połowie kibice drużyny uniwersyteckiej Cluj rozłożyli w auli kilka molinos. Na jednym z nich napisano:

„tak jak Wielkie Węgry, marzenie Székelyföld musi zostać zmiażdżone w zarodku, a drużyny Horthyst z Sepsis (Szentgyörgy), Csík i Udvarhely również muszą zostać usunięte z piłkarskiej mapy”.

można było przeczytać Avrama Iancu wzywający Rumunów do walki z Węgrami w 1848 roku

Ultras z Cluj U również skandowali antywęgierskie rymy i odpalali petardy. Sędzia przerwał grę w 25. minucie i wysłał drużyny do szatni. Na stadionie ogłoszono, że jeśli po wznowieniu meczu powtórzą się niesportowe zachowania, mecz zostanie odwołany na stałe, a do statystyk wpisane zostanie zwycięstwo gości 3:0.

Dalsze ostrzeżenie nie było potrzebne. Sepsi OSK wygrał mecz bramką zdobytą w 52. minucie.

Oprócz CFR, który jest zarejestrowany jako węgierski przyjaciel, U jest także drugą drużyną z Cluj, która gra w tym roku w pierwszej lidze rumuńskiej. Ekstremalne manifestacje kibiców uczelnianej drużyny sprawiły władzom w przeszłości wiele kłopotów. Po szóstej rundzie mistrzostw OSK Sepsi zajmuje trzecie miejsce, a U of Cluj przedostatnie miejsce w tabeli.

Źródło: sándár.hu

Autor: Árpád Gazda/MTI

(Obraz w nagłówku: Strona fanów U Cluj na Facebooku )