Fantastyczny podwójny sukces na Mistrzostwach Świata U16 w piłce wodnej w Grecji: zarówno węgierskie drużyny dziewcząt, jak i chłopców zdobyły złote medale w finale z gospodarzami, czyli Grekami!

W sobotę reprezentacja dziewcząt prowadzona przez Józsefa Sike'a Dziewczyny świetnie zaczęły w finale i prowadziły czterema bramkami pod koniec pierwszej kwarty, kiedy przyszedł czas na odrobienie strat. Katás z Hajdú znakomicie wykorzystali przewagę, po pierwszej połowie 6:4, a po trzeciej kwarcie 8:6.

W ostatnim akcie wszystkie wątpliwości zostały rozstrzygnięte, bo Tiba Panna , a potem Lendvay Zoé , a potem znakomita obrona utrzymała ostateczny wynik: węgierska drużyna wygrała 10:6 i została mistrzami świata! Najbardziej utytułowanym zawodnikiem meczu był Zoé Lendvay, który strzelił cztery gole.

Mistrzyniami świata są Węgierki do lat 16. Zdjęcie:: Węgierski Związek Piłki Wodnej

Potem chłopcy próbowali odnieść podobny sukces w Volos, w ten sam sposób w finale mistrzostw świata przeciwko Grekom. Zoltána Dávida przez cały czas walczyła łeb w łeb z rywalami. Hellenowie prowadzili 6:5 do przerwy. Pod koniec trzeciej kwarty Węgierki objęły prowadzenie i przez ostatnie osiem minut prowadziły 10:9.

W niezwykle zaciętym meczu Grecy wyrównali na nieco ponad dwie i pół minuty przed końcem meczu, ale András Tóth strzelił kolejnego węgierskiego gola na zaledwie 24 sekundy przed końcem - i trwało to do końcowego gwizdka. Reprezentacja Węgier została mistrzynią świata, wygrywając 11:10! O wyjątkowej jedności drużynowej chłopców świadczy fakt, że do finału dostało się w sumie dziewięciu różnych zawodników!

Chłopcy do lat 16 pokonali także gospodarzy, Grecję, w finale mistrzostw świata • Zdjęcie: Vlv.hu

Źródło: Sport Narodowy w Internecie

(Zdjęcie na okładce: vac.hu)