Broniąc tytułu, kobieca drużyna szpady w składzie: Liza Pusztai, Sugár Battai, Luca Szűcs i Anna Márton zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Świata w Szermierce Kwalifikacyjnej do Igrzysk Olimpijskich w Mediolanie.

Podczas ubiegłorocznego triumfu w Kairze nasza drużyna wygrała 45:40. Tym razem Francuzi długo prowadzili i ponownie był remis 29:29. Po pierwsze, dzięki tłumaczeniu Battai Sugár, kolejna połowa zakończyła się przewagą Węgier - 35:33 na tablicy wyników. Anna Márton już w siedmiopunktowym meczu oddała pastę Lizie Pusztai, która zakończyła finał 45-38.

Poprzednio:

Reprezentacja narodowa po raz pierwszy weszła do Pášty jako rozstawiona wśród 16-tek i zaczęła od pokonania Polaków 45-39 w sobotę.

Anna Márton, która wróciła w styczniu tego roku po operacji, długiej rehabilitacji i porodzie, nie wystartowała w niedzielnym ćwierćfinale z Grekami, ale zastępując Battai, wywalczyła ósmego asa i pokonała 5:2 srebrną medalistkę indywidualną Deszpinę Georgiadu. Jednak wtedy nie było powodu do zmartwień, ponieważ jego towarzysze wypracowali sobie poważną przewagę. Przede wszystkim Szűcs był w swoim żywiole, wygrywając wszystkie trzy pojedynki i kończąc z wynikiem plus dziewięć. Pusztai plus jeden, Battai minus trzy

W półfinale z Koreańczykami Węgrzy prowadzili od początku, aw szóstym i siódmym secie różnica znacznie się powiększyła. Problemy miał Battai, cztery z dziesięciu uderzeń przewagi po siódmej parze odpadły, ale Pusztai, który był świetnym szermierzem, nie wahał się: wyszedł na boisko z wynikiem 40-34 i zakończył mecz 45-39.

Po ubiegłorocznym triumfie w Kairze ponownie walczyli z Francuzami o złoto, rok temu nasza drużyna wygrała 45:40.

Szermierzyczki zdobyły w Mediolanie czwarty medal delegacji: wcześniej zwyciężył pojedynek Máté Koch i Áron Szilágyi, męska drużyna szermierzy w składzie András Szatmári, Csanád Gémesi i Tamás Decsi zwyciężyła, a Szilágyi zajął trzecie miejsce indywidualnie.