Reprezentacja Węgier w piłce nożnej odrobiła deficyt i w czwartek jako gość Serbii zwyciężyła 2:1 w serii eliminacyjnej Mistrzostw Europy, potwierdzając tym samym swoją pozycję lidera w grupie i wykonując zwycięstwem duży krok w kierunku udziału w Mistrzostwach Europy.

Choć Serbowie objęli prowadzenie po dziesięciu minutach gry po samobójczej bramce Attyli Szalai, który próbował obronić, zaczynając od złego kopnięcia, Węgrzy odwrócili je po bramkach Barnabása Vargi i Williego Orbána między 34. 36. minuta. Mihály Kata zadebiutował w barwach Węgrów w koszulce z grzebieniem.

Dzięki sukcesowi w Belgradzie podopieczni kapitana reprezentacji Marco Rossiego odskoczyli od rywali o trzy punkty i na półmetku mają już pięciopunktową przewagę nad trzecią w tabeli Czarnogórą. Dwóch pierwszych z pięciu zakwalifikowało się do przyszłorocznych zawodów kontynentalnych w Niemczech.

Węgrzy zmierzą się z Czechami w towarzyskim meczu na Puskás Arena w niedzielę od 18:00, natomiast eliminacje do Europy będą kontynuowane u siebie z Serbami 14 października.

Klasyfikacja grupy:

1. WĘGRY 4 3 1 – 7-1 10 punktów
2. Serbia 4 2 1 1 6-3 7 3.
Czarnogóra 4 1 2 1 3-4 5
4. Litwa 4 – 2 2 3-7 2
5. Bułgaria 4 – 2 2 2-6 2

Zdjęcie na pierwszej stronie: Marco Rossi, kapitan reprezentacji Węgier, grał w grupie G w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy pomiędzy Serbią a Węgrami na stadionie Rajko Mitic w Belgradzie 7 września 2023 r.