Belgrádban a nyíltvízi úszók váltóversenyén, Szegeden pedig a kajak-kenu Eb-n záporoztak a magyar aranyérmek.

A Szimcsák Mira, Fábián Bettina, Betlehem Dávid, Rasovszky Kristóf összeállítású magyar csapat aranyérmet nyert szombaton a nyíltvízi úszók váltóversenyében a belgrádi vizes Európa-bajnokságon.

Ebben a versenyben nagy világversenyen első alkalommal diadalmaskodott a magyar csapat.

A válogatott így négy dobogós helyezéssel zárta a szakág küzdelmeit: korábban Betlehem Dávid 5 kilométeren arany-, 10 kilométeren bronzérmet nyert, míg Fábián Bettina 5 kilométeren lett harmadik.

A magyarok a szám favoritjaként ugrottak vízbe, hiszen az Eb-n eddig Betlehem 5 kilométeren arany-, 10 kilométeren pedig bronzérmet nyert, Fábián a rövidebb távon lett harmadik, Rasovszky pedig az olimpiai táv aktuális világbajnoka.

Gellért Gábor szövetségi kapitány szokás szerint a két lány, két fiú összeállítást választotta, és a korábbi világversenyekkel ellentétben ezúttal nem kellett izgulnia, a harmadikként úszó Betlehem ugyanis tönkreverte a mezőnyt, és majd 20 másodperces előnnyel váltott Rasovszkyval, akinek nagyjából csak annyi volt a feladata, hogy „ne tévedjen” el és behúzza a diadalt. Az olimpiai ezüstérmes természetesen magabiztosan hozta ezt, megszerezve ezzel a sporttörténeti sikert.

A szegedi kajak-kenu Eb-n is záporoztak a magyar aranyérmek

Csipes Tamara és a Nádas, Tótka páros is aranyérmet nyert a szegedi gyorsasági, para kajak-kenu és SUP-Európa-bajnokságon. Utánuk a Kiss Ágnes, Nagy Bianka páros és a női kajak négyes is aranyérmes lett.

Csipes Tamara kajak egyes 500 méteren nyert aranyérmet a Maty-éren.

A Nádas Bence, Tótka Sándor kajak kettes szintén 500 méteren lett első.

Csipes Tamara csütörtökön az előfutamból egyből a döntőbe kvalifikálta magát. A fináléban aztán az egyik legnagyobb vetélytársával, a dán Emma Jorgensennel kapta el legjobban a rajtot.

A kétszeres olimpiai bajnok hamar a mezőny élére ugrott, utána már csak a hátát nézte az egész mezőny.

Csipes 250 méternél már félhajónyi különbséggel vezetett, előnyét a célba érkezéskor már egy egészre növelte, írja a Magyar Kajak-Kenu Szövetség.

A Nádas Bence, Tótka Sándor páros a legjobb rajtot vette a döntőben, utána a magyar kettős fokozatosan távolodott el a többiektől. Nádasék a fél távnál kialakított félhajónyi előnyt könnyedén megtartották a végéig, így övék lett az aranyérem.

Forrás: Magyar Kajak-Kenu Szövetség

Megduplázódott a magyar aranyérmek száma

A múlt heti válogató és szétlövés megnyerésével Eb-keretbe és olimpiai csapatba került Kiss Ágnes és Nagy Bianka szegediként duplán hazai pályán versenyzett a Maty-éren, és alaposan meg is hálálták a közönségnek a bíztatást.

Bár az 500 méternek az azonos oldalon evező spanyolok vágtak neki a leggyorsabban, a magyarok 250 méternél megelőzték őket és a hajrához érkezve tisztán vezettek.

Az utolsó métereken aztán a 18 éves Kiss és a 23 éves Nagy némileg elfáradt, de az előnyük kitartott a célig, így újabb hazai aranyérmet ünnepelhettek a szurkolók.

Ehhez a számhoz hasonlóan a női kajak négyesek versenyében is hét hajó szállt vízre, köztük a Pupp Noémi, Csipes Tamara, Fojt Sára, Gazsó Alida Dóra összeállítású magyar egység.

A hazai kvartett jól osztotta be az erejét, az óvatos kezdés után a hajrához közeledve már az ő hajójuk orra volt legelöl, s végül a lengyelek és a norvégok előtt mintegy fél hajóhossz előnnyel beérve magabiztos győzelmet arattak, ami azt jelenti, hogy

a hazai csapat összesen négy aranyérmet szerzett a délelőtti programban.

Délután négy SUP-döntő és hat, az ötkarikás programban nem szereplő gyorsasági szám fináléja szerepel a műsorban.

MTI, Magyar Kajak-Kenu Szövetség

Kiemelt kép: Az aranyérmes Rasovszky Kristóf a férfi nyíltvízi úszók 10 kilométeres versenye utáni eredményhirdetésen a dohai vizes világbajnokságon 2024. február 4-én. MTI/Derencsényi István