Csakis győzelemmel őrizheti meg a továbbjutás reményét a magyar labdarúgó-válogatott, amely ma este 9 órától Skócia válogatottjával találkozik az Európa-bajnokság A csoportjának utolsó fordulójában. Szoboszlaiék sorsdöntő mérkőzését az M4 Sport, az m4sport.hu, a Kossuth Rádió, a Nemzeti Sportrádió, valamint a hirado.hu és a nemzetisport.hu élőben közvetíti.

Az első két fordulóban a svájciaktól és a házigazda németektől elszenvedett egyaránt kétgólos kudarc azért sodorta felettébb nehéz helyzetbe a nemzeti együttest, mert így már csak a négyes harmadik helyére van esélye, az pedig nem jelent biztos nyolcaddöntőt.

A 24 csapatos rendszerben, amelyben hatból a négy legjobb harmadik kerül még a 16 közé, a négy pont tekinthető vízválasztónak, ez pedig már elérhetetlen a magyar csapat számára. Ezért a sorsa nem csak a saját kezében van.

A mínusz négyes gólkülönbség (1-5) sem segíti a továbbjutási esélyeket, amennyiben a hárompontos csoportharmadikok között ez döntene, így az sem mindegy, hogy győzelem esetén hány góllal sikerül felülmúlni a skótokat.

Ahogy a válogatott tagjai mondták, addig nem igazán érdemes számolgatni, amíg nincs meg a győzelem,

ugyanakkor azt érdemes megjegyezni, hogy a B és a C csoportban előfordulhat, hogy csupán két ponttal zár a harmadik helyezett – ehhez Spanyolország és a címvédő Olaszország nem kaphat ki Albániától és a vb-bronzérmes Horvátországtól, Angliának pedig le kell győznie Szlovéniát –, a D-ben és az E-ben erre már nincs esély.

Összességében még magyar diadal esetén is napokig izgulhatnának Marco Rossi szövetségi kapitány tanítványai, hogy a pontszámuk vagy a gólkülönbségük elég lesz-e, miközben a közvetlen riválisok pontosan tudnák, milyen eredményre vagy éppen milyen különbségű győzelemre van szükségük.

Ami mindenképpen biztató a magyar csapat számára, hogy a torna esélyesei között számon tartott és a hazai közönség által biztatott németek ellen markánsan jobb teljesítményt nyújtott, mint a nyitómeccsen.

Az olasz-magyar szakvezető változtatásai bejöttek, ugyanis a védelem sokkal stabilabbá vált azzal, hogy Lang Ádám és Szalai Attila helyett Fiola Attila és Dárdai Márton került a hátsó alakzatba, míg Fiola helyét Bolla Bendegúz vette át a jobb szélen.

Támadásban a helyzetkihasználáson kellene javítani, mert a lehetőségek megvoltak mindkét találkozón, csakhogy ezekből mindössze egyet sikerült gólra váltani.

Az sem elhanyagolható szempont, hogy papíron a skót csapat gyengébb játékerőt képvisel, mint az előző két rivális, ugyanakkor ez nem jelenti azt, hogy mi lennénk a meccs esélyesei. Már csak azért sem, mert nagy kérdés, hogy a szigetországi gárda fizikális futballja mennyire fog „ízleni” nekünk, kiváltképpen a sorozatterhelés harmadik felvonásán.

Marco Rossi 2018-as kinevezése óta csupán egyszer (még 2019-ben) fordult elő, hogy a válogatott sorozatban háromszor alulmaradjon,

míg három egymást követő nyeretlen találkozóra 2021-ben volt példa.

A magyaroknál továbbra is kérdéses a védő Balogh Botond, a jobbszélső Loic Nego és a védekező középpályás Callum Styles szereplése, a riválisnál viszont biztosan nem játszik két védő, a sérült Kieran Tierney és az eltiltott Ryan Porteous.

Utóbbi már az előző összecsapást is kihagyta, de a skót védelem sokkal szervezettebb védekezésének köszönhette az 1-1-es döntetlent Svájc ellen azok után, hogy a torna nyitómeccsén sima, 5-1-es vereséget szenvedett Németországtól.

A skótok történelmi meccsre készülnek, mivel Eb-n és vébén még sosem jutottak túl a csoportkörön,

márpedig siker esetén ez szinte biztosan megtörténne, mert négy pontjuk lenne.

A szigetországiak helyzete tehát annyival jobb, hogy ők győzelemmel a 16 között érezhetnék magukat, de összességében egy ki-ki mérkőzésre, élet-halál harcra lehet számítani az összecsapáson, amelyen a döntetlen mindkét csapat számára a búcsút jelentené, a skótoknak is csak sovány vigasz lenne, hogy megőrizték a harmadik helyüket.

A közel 55 ezer néző befogadására alkalmas stuttgarti MHP Arénában az argentin Facundo Tello sípjelére vasárnap 21 órakor kezdődik a magyar-skót összecsapás, amelyet az M4 Sport, a Kossuth Rádió és a Nemzeti Sportrádió, illetve a nemzetisport.hu élőben közvetít.

SvájcNémetország

Tehát az ország szeme az A-csoporton, a magyar válogatotton van, Szoboszlai Dominikék Skócia ellen zárják a csoportküzdelmeket, míg a németek Svájccal csapnak össze. A mérkőzéseket az M4 Sport, illetve a Duna World élőben közvetíti.