„Ha nem tudunk reagálni erre a szituációra, mindenkinek el kell tűnnie a színről!” – reagált a szövetségi kapitány Szoboszlaiék megszégyenítő németországi vereségére.

Osztálykülönbség mutatkozott a házigazda Németország javára, 5-0-ra maradt alul a régen látott gyenge játékot nyújtó magyar labdarúgó-válogatott a Nemzetek Ligája nyitányán. Kedden hazai pályán a bosnyákok ellen több lesz a tét a győzelemnél…

Beleszaladt a késbe Magyarország a düsseldorfi estében, amelyet végül gálát hozott: Florian Wirtzék – immár a Nationalelftől visszavonult Neuer, Kroos, Gündogan trió nélkül – játszi könnyedséggel küldték padlóra nemzeti csapatunkat. Ötöt kaptak Gulácsi Péterék úgy, hogy még kétszer a léc is kisegített bennünket, Ter Stegen kapuját elvétve veszélyeztettük. A magyar labdarúgó válogatottat hat éve irányító Marco Rossi a 67. meccsén szenvedte el a legsúlyosabb vereségét, 2021 szeptemberében az angolok elleni hazai 0-4 volt eddig a negatív rekord. Az olasz-magyar tréner igyekezetten higgadt szakmai értékelést adni.

„Úgy gondolom, az első félidőben álltuk a versenyt Németországgal. Voltak persze akkor is hibáink, de bátran letámadtunk, presszingeltünk. Adtunk üres területeket, ezeket ki is használta az ellenfél. A második félidőről felesleges bármit is mondani. Ha egy csapat négy gólt kap 45 perc alatt mindenféle reakció nélkül, akkor az magért beszél. Teljesen el kell felejteni ezt a játékrészt!

A 0-5 szégyenteljes eredmény számunkra, a fiúk és én is szégyenkezünk. Az első számú felelős az edző”

– vállalta felelősséget az M4Sport műsorában a hétfőn a 60. életévét betöltő magyar szövetségi kapitány, aki szerint nem nyertünk egyetlen egy párharcot sem és sokszor eladtuk a labdát.

Marco Rossi szerint a második félidőben eltűnt a játékból a csapata, ez elfogadhatatlan a számos remek eredményt produkáló szakember szerint.

„Különösen akkor elfogadhatatlan, amikor Magyarország színeiben játszunk.

Kedden már Bosznia-Hercegovinát fogadjuk, nincs teljesen három napunk addig a mérkőzésig. Lesz pszichológiai aspektusa is, ugyanis ha nem tudunk reagálni erre a szituációra, mindenkinek el kell tűnnie a színről! Ez egyértelmű.”

Hogy egészen pontosan mire gondolt – a távozását többször belengető – Marco Rossi, egyelőre nem derült ki. Az az első forduló után kikristályosodott, hogy a mieinket 5-0-ra kiütő Németország és a bosnyákokat 5-2-re verő Hollandia küzd a csoportelsőségért. Magyarország és Bosznia-Hercegovina a harmadik, a Nemzetek Ligája A divíziójában maradást garantáló, a világbajnoki selejtezők (sorsolás, NL-ből elnyerhető helyek) szempontjából is fontos helyezésért vívhat ádáz csatát.

Szoboszlaiéknak elsőként a lelkükben, a fejükben dúló csatát kell megnyerniük…