Klubvilágbajnok lett a Veszprém kézilabdacsapata.

A Veszprém HC hosszabbítás után 34-33-ra legyőzte az SC Magdeburgot a férfi kézilabda klubvilágbajnokság döntőjében, így története során először hódította el a trófeát.

SC Magdeburg (német) – Veszprém HC 33-34 (14-13, 28-28, 31-32)

• lövések/gólok: 54/34, illetve 54/33
• gólok hétméteresből: 4/3, illetve 5/4
• kiállítások: 6, illetve 0 perc

A Nemzetközi Kézilabda-szövetség által rendezett klubvilágbajnokságot 2021 óta minden évben a Magdeburg nyerte, így a veszprémiek igazi specialistákkal mérkőztek meg a döntőben. Ezzel szemben a magyar klub eddig mindössze egyszer vett részt a tornán, 2015-ben is eljutott a döntőig, akkor alulmaradt a szintén német Füchse Berlin csapatával szemben.

Zsinórban három lőtt góllal kezdtek a bakonyiak, amire egy ugyanilyen sorozattal válaszolt a német bajnok. Rodrigo Corrales átmentette a Barcelona elleni elődöntőben mutatott kiváló formáját, de a spanyol kapus bravúrjai ellenére sem tudott előnyt kialakítani a magyar bajnoki címvédő.

Az első negyed óra után visszaesett a Veszprém támadójátékának színvonala, így 8-10-es állásnál időt kért Xavi Pascual. A félidő utolsó perce kaotikusra sikeredett: a magdeburgiak támadhattak a kétgólos előnyért, Corrales viszont újabb ziccert védett, így 13-14-es eredménnyel ért véget az első játékrész.

A félidő után egyik fél sem tudott egyből jelentősebb előnybe kerülni, azonban a 40. perc környékén sebességet váltott a magyar bajnok: egy ötgólos sorozatnak köszönhetően 18-22-re lépett el a Veszprém. A mérkőzés utolsó tíz percére fordulva egy találatra zárkózott a német csapat, így a döntés ismét a hajrára maradt. 28-27-es állásnál az 59. percben időt kért Pascual, és bár a kapott gól után végig támadta az utolsó percet a Veszprém, végül 28-28 szerepelt az eredményjelzőn a rendes játékidő végén, így az elődöntőhöz hasonlóan hosszabbítás következett.

A ráadás első öt perce a Veszprémnek sikerült jobban, bár hátrányban is voltak, a hibátlan Fabregas góljára már nem tudott válaszolni a Magdeburg, így 32-31-es veszprémi vezetéssel fordultak a felek a hosszabbítás második felére.

Dupla Corrales-bravúrral indult az utolsó öt perc, a 70. percben azonban újra támadhatott a döntetlenért a német bajnok. Az időntúli szabaddobást nem tudta gólra váltani a Magdeburg, így 34-33-ra a Veszprém nyerte a mérkőzést. Ludovic Fabregas kilenc, Nedim Remili nyolc góllal, Rodrigo Corrales 14 védéssel járult hozzá a sikerhez.

Pascual 2013 és 2019 között már öt alkalommal ünnepelhetett klubvilágbajnoki címet a Barcelona kispadján, a Veszprém vezetőedzőjeként pedig hatodszor is képes volt győzelemre vezetni csapatát.

Nagy László, a Veszprém HC sportigazgatója elégedetten értékelt a döntő után.

„Izgalmas mérkőzés volt, körülbelül ilyenre számítottunk. Elképesztő küzdelem és jó egyéni teljesítmények mindkét oldalon, elképesztő védekezés, jó kapusteljesítmény. Döntőhöz méltó játék volt, szerencsére jól jöttünk ki belőle, végtelenül boldog vagyok” –