Drużyna zapaśnicza w grapplingu zdobyła dwa złote, dwa srebrne i dwa brązowe medale, zajmując drugie miejsce na 36. Międzynarodowym Turnieju Pamięci im. Ljubomira Ivanovicia Gedzy w Mladenovac w Serbii.

Z informacji Węgierskiej Federacji (MBSZ) wynika, że ​​w niedzielę w drużynie dwóch mistrzów Europy:

72-kilogramowy Róbert Fritsch i 87-kilogramowy István Takács również nie znaleźli zwycięzcy, a ten pierwszy pokonał w finale urodzonego w Iranie mistrza świata Serba Alego Arsalana 3:2.

Erik Torba (60 kg), srebrny medalista Igrzysk Europejskich 2019 w Mińsku oraz István Váncza (67 kg), drugi wicemistrz zeszłorocznych Igrzysk Europejskich w Budapeszcie, stanęli na drugim stopniu podium podium, a 82-kilogramowy Péter Dömök i 77-kilogramowy lider światowy Lévai Zoltán zdobyli brązowy medal. Srebrny medalista mistrzostw świata i Europy Lévai ponownie zmierzył się z mistrzem świata i wicemistrzem olimpijskim Akzsolem Mahmudowem, a o wyrównanym pojedynku zadecydował sędzia wideo, a po wątpliwej sytuacji – wynikiem 2:1 – ręka wychował kirgiski zawodnik.

Wyróżniony obraz: Róbert Fritsch, zapaśnik w grapplingu/MTI