Krisztián Tóth, brązowy medalista olimpijski w żonglerze, wygrał zawody w kategorii 90 kilogramów podczas Grand Prix, które odbyły się w niedzielę w Zagrzebiu.

Według strony wyników międzynarodowej federacji (IJF), zawodnik MTK Budapest pokonał Holendrów, Serbów, Estończyków, a następnie Mongołów, by dotrzeć do finału, gdzie zmierzył się z tureckim zwycięzcą Igrzysk Europejskich 2019 w Mińsku, Mihaelem Zgankiem.

Srebrny medalista mistrzostw świata węgierski zawodnik stoczył w finale zaciętą walkę ze Zgankiem, kilkakrotnie próbował kontrować akcje rywala, ale sędzia nie ocenił ich jako zasadne.

Jednak w bisie do złotego punktu sędziowie wyraźnie widzieli 29-letniego węgierskiego żonglera jako bardziej aktywnego, a przyznając trzecie ostrzeżenie, Zgank został zdegradowany, więc złoty medal trafił do Krisztiána Tótha.

W tej samej kategorii wagowej mistrz świata juniorów Péter Sáfrány pożegnał się z zawodami po jednym zwycięstwie i jednej porażce.