Według niepotwierdzonych informacji, w wyniku rosyjskiego ataku rakietowego 128. Brygada Zakarpacka poniosła znaczne straty: zginęło 22 żołnierzy, a co najmniej 60 zostało rannych.

O sprawie poinformowała gazeta Zakarpattya 24, powołując się na relację Ruszlana Kaganca, dowódcy batalionu ochotniczego Napocska – podaje portal informacyjny Kárpátalja.ma

Jak wynika z oświadczenia, rosyjski pocisk trafił w stację żołnierzy w powiecie zaporoskim, w wyniku czego

Zginęło 22 żołnierzy, a co najmniej 60 zostało rannych.

Żołnierze zebrali się, aby odebrać odznaczenia z okazji Dnia Artylerii. W brygadzie służy wielu Zakarpackich Węgrów.

W związku z ciężkimi stratami wojskowymi od poniedziałku na Zakarpaciu ogłoszono trzydniową żałobę.

W dni żałoby rozpoczynające się 6 listopada we wszystkich instytucjach powiatu flagi państwowe są opuszczone do połowy masztów, każdego ranka o godzinie 9:00 minutą ciszy upamiętnia się zmarłego, a w kościołach odprawiane są nabożeństwa – podaje MTI.

Wyróżnione zdjęcie: Dimitar Dilkoff / AFP