Reprezentacja Węgier w piłce ręcznej juniorek wygrała mistrzostwa Europy w Celje, pokonując w niedzielnym finale reprezentację Rosji 31:22.

Według strony internetowej Europejskiej Federacji (EHF) broniąca tytułu reprezentacja Węgier prowadziła do przerwy 17:11 iw drugiej połowie była w stanie jeszcze bardziej powiększyć swoją przewagę.
Najbardziej utytułowaną zawodniczką finału okazała się Johanna Farkas z siedmioma trafieniami. Węgierska drużyna do finałowego sukcesu wkroczyła na 100%, bo w fazie grupowej pokonała Rumunię (27-19), Czechy (33-20) i Norwegię (36-26), a w półfinale Francję (20-16) i Chorwacja (35-24) również wygrały w słoweńskim turnieju kontynentalnym. W półfinale pokonali Szwecję 33:26.

Drużyna Szilárda Kiss Jr. zdobyła mistrzostwo kontynentu juniorów w 2018 roku i mistrzostwo Europy juniorów w 2019 roku - zaznaczył serwis Węgierskiej Federacji (MKSZ) - więc wciąż ma na swoim koncie tylko złoto z zawodów światowych.

Zdjęcie otwierające: strona węgierskiej narodowej drużyny piłki ręcznej na Facebooku